Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą?

Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą?

15 lipca, 2022 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Higieniczny tryb życia oznaczać będzie także oczywiście wykorzystywanie świeżych ręczników. Będziemy je prać więc często. Niestety niejednokrotnie zauważamy, że nie zawsze wtedy ich stan jest taki, jakbyśmy się spodziewali, bo na przykład ręczniki po praniu są szorstkie i śmierdzą.

Co daje nam regularne pranie ręczników?

Są osoby, które przywiązują bardzo dużą wagę do czystości i higieny, a inni po prostu nawet w niezamierzony sposób będą ignorować kwestie prania. Tymczasem właśnie przecież ręcznik powinien być zawsze czysty i świeży. Niestety nie zawsze będziemy mogli to stwierdzić i nie niejednokrotnie zauważamy, że ręczniki nieprzyjemnie pachną albo są po prostu bardzo twarde i szorstkie. Wtedy też oczywiście będziemy bardzo intensywnie szukać informacji wyjaśniających nam taki stan rzeczy. Najczęściej jednak w grę wchodzą tutaj dwie przyczyny. Może chodzić bowiem o słabość włókien, z których wyprodukowano ręcznik. Powodem może być także nieprawidłowe pranie. W pewnych okolicznościach będziemy więc popełniać wiele nieświadomych błędów. Możliwe, że mamy na przykład najnowszy typ pralki, która jest wyposażona w bardzo wiele nowoczesnych funkcji. Niestety może się okazać, że na jeden raz wkładamy zbyt dużo ubrań. W takich okolicznościach oczywiście ręczniki będą nabierać bardzo dużo wody. Wtedy zwiększają swoją objętość. A w sytuacji, gdy bęben będzie przeładowany, to wtedy ręcznik źle się wypłukuje. W zasadzie możemy być pewni, że wtedy środki piorące pozostaną we włóknach.

Jak zadbać o to, aby ręcznik nie był zbyt szorstki?

Są jednak pewne wypróbowane metody, które będą gwarantowały nam to, że ręczniki nie będą aż tak szorstkie. Przede wszystkim oczywiście nie powinniśmy wykorzystywać zbyt dużo środka piorącego. Nie należy także stosować zbyt niskich temperatur. Absolutnie nie należy także przesadzać z płynami zmiękczającymi. Wielu doświadczonych klientów, ale także doradców zwraca uwagę na to, że najbardziej optymalne efekty możemy uzyskać wtedy, jeżeli będziemy prać ręczniki w wysokiej temperaturze, a bęben nie będzie przepełniony. Poza tym nie należy dodawać sztucznych zmiękczaczy. Są najróżniejsze domowe sposoby na to, aby ręczniki były przyjemne w dotyku i miękkie. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na dozwoloną temperaturę, która jest umieszczona na metce. Poza tym dodajmy do prania odrobinę białego octu. Ten środek zmiękczy włókna i zapewni lepsze wypłukanie środka piorącego. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, aby nie przekraczać ilości obrotów. Nie może być większa aniżeli 700/minutę