Jak działa aktywny wodór?
16 lipca, 2022Generator wody wodorowej stanowi stałe wyposażenie naszych domów. Wypijana woda staje się zdrowsza, ma wiele cennych właściwości, dzięki czemu poprawia stan zdrowia. Aby dokładnie zrozumieć cały proces, trzeba poznać sposób działania aktywnego wodoru.
Aktywny wodór – co trzeba o nim wiedzieć?
Generator wody wodorowej umożliwia przygotowanie dobrej jakości wody, która poprawia funkcjonowanie całego organizmu i pomaga uporać się z różnorodnymi schorzeniami. Aktywny wodór generuje tarczę odpowiadającą za ochronę komórek występujących w naszym organizmie. Dodatkowo zabezpiecza przed wolnymi rodnikami oraz innymi szkodliwymi toksynami. Gaz, który zostaje rozpuszczony w wodzie, jest łatwo przyswajalny, ma niski, ujemny potencjał REDOX, a do tego niską mineralizację. Przekłada się to na wysoką czystość i neutralne pH. Generator wody wodorowej w prosty sposób przygotowuje zbawienną dla organizmu ciecz, która w znaczący sposób poprawia stan, w jakim znajduje się organizm. W wodzie wodorowej występuje sporo elektronów, które szybko i sprawnie stawiają czoła wolnym rodnikom siejącym spustoszenie w organizmie. Spożywanie wody przyczynia się do utworzenia środowiska umożliwiającego odbudowanie zdegenerowanych tkanek.
W jaki sposób powstaje aktywny wodór?
Aktywny wodór zostaje uzyskany w trakcie elektrolizy wody. Oznacza to przepuszczenie prądu stałego między dwoma elektrodami, które są oddzielone membraną półprzepuszczalną. W tym celu stosuje się generator wody wodorowej, czyli urządzenie, w którego składzie występuje ogniwo elektrolizera odpowiadające za wykonywanie całej reakcji. W tym miejscu warto podkreślić, że generatory nie odpowiadają za dzielenie wody na dwie frakcje, takie działania są podejmowane przez jonizatory. Oprócz tego generatory w żadnym stopniu nie oddziałują na pH wody- jest ona cały czas neutralna albo lekko alkaiczna.
Aby wybrać odpowiedni generator wody wodorowej, warto zwrócić uwagę na masę czystego wodoru, który przedostaje się do wody. Optymalnym wynikiem jest od 0,5 do 1,4 mg/l. To właściwa porcja wodoru i należy ją codziennie dostarczać do organizmu. Aktywny wodór pozostaje w organizmie od kilku do maksymalnie kilkunastu godzin. Dokładny czas jest uwarunkowany zmineralizowaniem wody (zawartością minerałów wykazujących zdolności do absorpcji wodoru).