Jak wybrać kamper na wakacje i ile to może kosztować?

Jak wybrać kamper na wakacje i ile to może kosztować?

25 lipca, 2022 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Podróżowanie kamperem staje się coraz powszechniejsze. Beztroskie wakacje bez konieczności zamawiania lokum i częsta zmiana miejsca to jest to, co kusi wszystkich Kasperowiczów. Jeśli i ty zamierzasz zacząć swoją przygodę z kamperem, przeczytaj koniecznie ten artykuł.

Jaki kamper będzie najlepszy, który wybrać?

Zanim wybierzesz kampera, zastanów się, jakie masz oczekiwania oraz osoby z Tobą podróżujące. Nie każdy szuka maksymalnego komfortu i nie każdy dobrze czuje się w mocno traperskich warunkach. Duże znaczenie ma też miejsce, do którego się wybierasz i jakie podróże są Ci najbliższe. Nie zawsze trzeba zabierać ze sobą wszystkie akcesoria kempingowe, bo wystarczą tylko te podstawowe. Przemyśl więc kwestie logistyczne, aby zacząć planowanie podróży.

Kamper z alkową

Ten pojazd ma dużą nadbudówkę nad kabiną kierowcy. Wybieramy jest najczęściej przez rodziny, z którymi podróżują dzieci. Alkowa znajdująca się nad kabiną jest dosyć obszerna i pomieści np. foteliki dziecięce, na które nie ma miejsce w kamperze. Tam też można wstawić łóżko, aby na dole móc w jego miejsce postawić inne meble.

Kamper półintegra

To pojazd z zabudową na podwoziu i kabiną auta dostawczego sprawdzi się wtedy, gdy będziecie często się przemieszczać. Kamper tego typu ma opływowe kształty i przez to ma mniejsze spalanie. Ekonomiczny pojazd na szalone wakacje w drodze to świetny pomysł. Ma mniej miejsca w alkowie, ale za to dzieci mogą spać na łóżku podwieszanym z sufitu.

Campervan

Ten pojazd to autko dostawcze przerobione na pojazd kempingowy, Jest niezastąpiony jeśli trzeba wjechać w bardziej wymagające tereny. Jeżeli zamierzasz podróżować po bardziej dzikich miejscach, będziesz potrzebować właśnie takiego, mniejszego pojazdu. Bez problemu zabierzesz wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria kempingowe i jeszcze starczy miejsca na podstawowe meble.

Jakie akcesoria zabrać? Co jest najpotrzebniejsze?

W myśl zasady im mniej tym lepiej, zabierz tylko potrzebne rzeczy, jeśli podróżujesz niedaleko od domu. Jeżeli jednak masz w planach dalekie podróże i częste zmiany miejsca pobytu, zaopatrz się w akcesoria kempingowe w wersji max.

Na pewno konieczne są sztućce, garnki, kubki i talerze. Mogą być jednorazowe, jeśli masz mniej miejsca i Ne będziesz gotować tylko i wyłącznie w kamperze. Oprócz tego zabierz apteczkę z lekami i podstawowy zestaw trapera, czyi nożyk, latarkę, sznurek i narzędzia. Nie zapomnij zabrać ze sobą akumulatora, za pomocą którego uruchomisz urządzenia elektryczne. Oprócz tego zaopatrz się w generatory prądu, zasilacze przenośne ładowarki i Power banki. Zawsze możesz dzięki nim szybko naładować smartfon czy laptopa.

To tylko kilka z wielu akcesoriów kempingowych, które dobierzesz wedle uznania. Zastanów się, co Ci na pewno będzie potrzebne, by nie obciążać niepotrzebnie kampera. Nadmiar niepotrzebnych rzeczy wprowadzi też chaos i przez to roztargnienie. Pierwsza podróż zweryfikuje Twoje wybory i będziesz mieć większe doświadczenie w doborze odpowiednich akcesoriów.