Jakie korzyści zapewniają poduszki ciążowe?

Jakie korzyści zapewniają poduszki ciążowe?

19 lipca, 2023 Wyłączono przez ds_admin

Bezsenność w czasie ciąży to problem, który dotyka wiele kobiet oczekujących narodzin dziecka. Wyjątkowo często pojawia się on w trzecim trymestrze, gdy brzuch zaczyna być coraz większy, w efekcie czego przyjęcie wygodnej pozycji w czasie spania jest bardzo trudne. W takiej sytuacji pomocne są poduszki ciążowe.

Czym charakteryzuje się poduszka ciążowa?

Poduszki ciążowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ciężarnych kobietach. Wystarczy kupić taką poduszkę, aby móc się wreszcie wygodnie wyspać. W sprzedaży dostępne są poduszki ciążowe o różnych kształtach – do tych najbardziej popularnych, a więc wybieranych przez przyszłe mamy najczęściej, zalicza modele w kształcie litery E. Tego typu poduszka ciążowa jest podłużna – jej jeden koniec wkłada się między kolana, drugi pod głowę. Środkową, szerszą część umieszcza się pod brzuchem. W sprzedaży znajdziesz również poduszki w kształcie litery C – od tych pierwszych różnią się one tym, że na środku brakuje im poszerzenia. Poduszka ciążowa w kształcie tych liter to nie jedyne propozycje ich producentów. W sprzedaży znajdziesz także takie w kształcie litery U – spośród wszystkich rodzajów ta jest największa. Dostępne są również takie, których kształt przypomina literę J – dłuższe ramię tej poduszki możesz zgiąć, dzięki czemu masz więcej możliwości zmiany pozycji w nocy. Do poduszki w kształcie litery E i C możesz dokupić specjalne zaczepy, dzięki czemu będziesz mogła korzystać z niej także po porodzie – te modele doskonale sprawdzają się podczas karmienia.

Z czego jest zrobiona poduszka ciążowa i dlaczego warto ją kupić?

Poduszka ciążowa umożliwia wygodne ułożenie się do snu. Używając jej, będziesz mogła spać wygodnie na boku, dzięki czemu nie tylko się wyśpisz, ale odniesiesz także szereg innych korzyści. Przede wszystkim unikniesz bólu nóg, pleców i karku, a ponadto zmniejszysz ryzyko wystąpienia obrzęków. Stosując poduszkę ciążową, będziesz mogła ułożyć się w pozycji, która jest najbardziej zdrowa dla Twojego dziecka – zaleca się, aby przyszłe mamy spały na lewym boku, gdyż ta pozycja zmniejsza ucisk macicy na żyłę, która doprowadza krew do dziecka, dzięki czemu otrzymuje ono odpowiednią ilość nie tylko krwi, ale także tlenu.

Jako wypełnienie poduszek ciążowych stosowane są różne materiały. Do wyboru masz modele, w których wnętrzu znajdują się kulki styropianowe, możesz zakupić również poduszkę, w której środku umieszczono kulki silikonowe albo model wypełniony pierzem lub łuskami gryki. Pokrycie poduszek wykonywane jest z bawełny lub bambusa.