Dieta w walce z trądzikiem

Udostępnij:

Wiele młodych osób wkraczających w okres dojrzewania boryka się z wieloma problemami. Nadmiar nauki w szkole, pierwsze rozczarowania miłosne oraz zmora nastolatków, czyli trądzik. Co prawda na problemy w szkole i zawody miłosne nie ma sprawdzonego sposobu, ale na zwalczenie trądziku jest. Najskuteczniej na trądzik działa odpowiednia dieta.

Trądzik a dieta

Efektem usuwania z organizmu szkodliwych substancji przemiany materii jest właśnie trądzik. Ilość tych szkodliwych substancji zależy od tego, jak się odżywiamy. Jeśli często spożywamy pokarmy, które w składzie mają konserwanty i inne syntetyczne "ulepszacze", to ich nadmiar zostanie wydalony w postaci wyprysków na skórze. Oprócz sztucznych dodatków również pikantne przyprawy sprzyjają powstawaniu trądziku. Zmiany trądzikowe powstają również wtedy, gdy organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości płynów. Bez odpowiedniego nawodnienia pory skóry blokują się, zatrzymując zanieczyszczenia i łój, co sprzyja rozwojowi bakterii powodujące wypryski. Należy pamiętać, że cukier również sprzyja rozwojowi trądziku, więc pijąc płyny, powinniśmy unikać tych z cukrem. Najlepsza będzie oczywiście czysta woda.

Najlepsze produkty do walki z trądzikiem

Na samo słowo "dieta" większość osób reaguje jak na coś złego, ale dieta nie oznacza zawsze, że trzeba jeść mało lub niesmacznie. Aby skutecznie pozbyć się trądziku, do codziennego pożywienia trzeba dodać produkty zawierające witaminy A oraz E. Warzywa i owoce mają mnóstwo tych witamin: sałata, papryka, marchew, pomidory, a także melony, pomarańcze i brzoskwinie. Pozbyć się wyprysków pomogą również witaminy z grupy B: B1, B2, B3 oraz B6. Kapusta, szpinak, drób i jaja, a także warzywa strączkowe złagodzą dolegliwości skórne. Jeśli oprócz wspomnianych witamin dostarczymy organizmowi cynk, wówczas mamy szansę pozbyć się pryszczy na dobre. Najlepszym źródłem cynku są ostrygi i małże, ale znajdziemy go również dużo w fasoli, rybach, słoneczniku i orzechach nerkowca.

Dieta oczyszczająca z toksyn catering

W walce z trądzikiem wspomóc nas również mogą odpowiednie suplementy. Swisspharma.pl to internetowy sklep, który ma w ofercie produkty, które są przeznaczone dla skóry trądzikowej. Stosowanie takich suplementów ogranicza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, redukuje zaczerwienienia i skutecznie zmniejsza ilość bakterii odpowiedzialnych za rozwój pryszczy. Organizm szybko przyswaja suplementy z racji ich delikatnego i naturalnego składu, w którym nie ma barwników i konserwantów. Dzięki temu pory nie zapychają się, a problem trądziku znika razem z wypryskami.

Produkty sprzyjające rozwojowi trądziku

Napoje gazowane, które zawierają różnego rodzaju barwniki i cukier nasilają objawy trądzikowe. Podobnie jest z fast foodami, które zawierają tłuszcze zwierzęce. Na szczęście nie trzeba całkowicie zrezygnować z tłuszczy. Wystarczy zamienić je na zdrowe tłuszcze roślinne i oliwę z oliwek, a dzięki temu cera stanie się zdrowsza. Każdy człowiek inaczej reaguje na niektóre pokarmy. Niektórzy będą mieli pryszcze po czekoladzie, inni po produktach zbożowych. Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Najlepiej obserwować swój organizm i jego reakcje na produkty spożywcze. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wprowadzenie rygorystycznej diety. Najlepiej po prostu zdrowo się odżywiać, a organizm odwdzięczy nam się zdrową skórą bez wyprysków.

Socialmedia

Warte uwagi

Witamina C (kwas l-askorbinowy)– w jakiej...

Kwas l-askorbinowy stanowi odmianę kwasu askorbinowego, który powszechnie znany jest jako witamina C. To związek chemiczny niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Występuje w...