W jaki sposób zadbać o paznokcie?

Udostępnij:

Mówi się, że twarz jest naszą wizytówką, jednak paznokcie także wiele o nas mówią. Dobrze by były one odpowiednio wypielęgnowane, zadbane. Na wygląd kobiecych rąk zwracają bowiem uwagę kobiety, ale również i mężczyźni. Choć mogłoby się wydawać, że to nieistotny szczegół, mężczyznom zdecydowanie bardziej podobają się kobiety o ładnych paznokciach, bez skórek czy też bez brzydkich obgryzień.

Dbanie o paznokcie przy użyciu odżywek

Posiadanie krótkich paznokci samo w sobie nie jest złe, jednak zdecydowanie nie wyglądają one tak elegancko jak długie. Tym bardziej jeśli są obgryzione. By móc je jednak nieco zapuścić, należy wzmocnić płytkę paznokcia. Można w tym celu korzystać z odżywek, które w swoim składzie zawierają witaminy i różnego rodzaju składniki mineralne. Jeśli odżywka jest naprawdę dobra, wówczas może wzmocnić paznokcie i zapobiec ich rozdwajaniu. Odżywek na rynku obecnie mamy wiele, dlatego też warto je dopasowywać do naszych potrzeb. Jeśli jesteśmy posiadaczkami paznokci krótkich i mamy tendencję do ich obgryzania, wówczas przyda nam się odżywka z dodatkiem żelaza, keratyny bądź też krzemionki. Gdy natomiast paznokcie nam się rozdwajają, wówczas dobrze jest korzystać z odżywek witaminowych. Warto wybierać te z witaminą C, E, F oraz B7.

Jak poradzić sobie z rozdwajającymi się paznokciami?

Wiele kobiet ma problem z rozdwajającymi się paznokciami. Zazwyczaj powodem takiego stanu jest niedobór minerałów, witamin. Poza tym jeśli nie pielęgnuje się odpowiednio paznokci i nadmiernie je piłuje, także mogą się rozdwajać. By zapobiec temu problemowi, należy odpowiednio się odżywiać i stosować odżywki w formie kremów. Najlepiej takie, które zawierają witaminę A, E, C i witaminy z grupy B. Poza tym powinny one w swoim składzie posiadać także takie składniki jak krzem, magnez, wapń czy też cynk. Interesujące suplementy diety, można zakupić w sklepie swisspharma.pl. Mają one wpływ na kondycję naszych paznokci. Suplementy te posiadają naturalny skład i bardzo wysoką skuteczność, dzięki zawartym w nim składnikom aktywnym.

W jaki sposób pielęgnować krótkie paznokcie?

Dla wielu kobiet krótkie paznokcie są ogromnym problemem. Ich długość uniemożliwia bowiem wykonania chociażby ładnego manikiuru. Jednak nawet krótkie paznokcie, mogą wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Ważne jest jednak w tym wypadku, by zadbać o ich kształt. Możemy pokusić się o paznokcie owalne, migdałki czy też w szpic. Piłując je w ten sposób, optycznie je wydłużamy. Jeśli zależy nam by nasze paznokci wyglądały na jak najdłuższe, powinnyśmy malować je na neutralne kolory. Wówczas będą wyglądały one tak, jak przedłużenie naszych palców.

 

Socialmedia

Warte uwagi

Dlaczego witaminy K2 i D3 są ważne dla zdrowego...

Witaminy K2 i D3 a zdrowe odżywianie Każdy, kto dba o zdrowe odżywianie, wie, jak ważne jest zapewnienie organizmowi właściwych wartości odżywczych. Poza tłuszczami, węglowodanami i...