Smoczek dynamiczny – czy warto go kupić dla dziecka?

Smoczek dynamiczny – czy warto go kupić dla dziecka?

17 listopada, 2022 Wyłączono przez ds_admin

Podstawowym zadaniem smoczka jest zaspokojenie u dziecka odruchu ssania, uspokojenie go i zajęcie. To bardzo ważny dodatek do wyprawki, pod warunkiem że jest właściwie używany. Odruch ssania słabnie w okolicach 4 miesiąca życia i to dobry moment, żeby na stałe pozbyć się smoczka albo przynajmniej ograniczyć jego używanie.

Dlaczego podajemy dziecku smoczek?

Lovi smoczek pozwala zaspokoić jedną z podstawowych potrzeb dziecka, jaką jest ssanie. Ten odruch jest naturalny i bardzo intensywny do 4 miesiąca życia. Kiedy rodzice przegapią dobry moment na pożegnanie się z silikonowym czy kauczukowym dodatkiem, maluszek bardzo się od niego uzależni, a jego odstawienie będzie traumatycznym wydarzeniem.

Dzięki odruchowi ssania noworodek jest w stanie pobierać pokarm, jednak to nie jedyna przyczyna stosowania smoczków. Maluszki wykazują silną potrzebę ssania nieodżywczego, co powoduje u nich uczucie bezpieczeństwa i maksymalnego spokoju. Dziecko regularnie domaga się piersi nie dlatego, że jest głodne, ale główną przyczyną jest właśnie chęć uzyskania poczucia bezpieczeństwa i próba wyciszenia. Lovi smoczek to doskonały uspokajacz, który pozwoli oderwać malucha od mamy, chociaż na chwilę. Dla kobiety karmiącej piersią i wychowującej starsze dzieci, zajmującej się domem i wykonującej inne obowiązki stosowanie smoczka jest ogromną ulgą i ułatwieniem.

Dodatkową korzyścią stosowania smoczka jest pobudzanie mózgu który warunkuje gospodarkę hormonalną. Regularne ssanie smoczka przyczynia się do usprawnienia pracy wybranych narządów wewnętrznych jak na przykład jelit czy żołądka.

Smoczek dynamiczny – co warto o nim wiedzieć?

Smocze dynamiczny to jeden z najlepszych produktów, na jaki można się zdecydować, stąd znajduje się również w ofercie marki Lovi Smoczek jest bardzo przydatny, gdyż przypomina wyglądem kobiecą pierś, stąd istnieje duża szansa, że maluszek go zaakceptuje. Smoczek dynamiczny powstaje z wielowarstwowego silikonu, dzięki któremu mięśnie znajdujące się w jamie ustnej są nakłaniane do pracy, co w kolejnych miesiącach ułatwi naukę mówienia. Smoczek dynamiczny pod żadnym pozorem nie zaburza procesu karmienia piersią, nie ma wpływu na nabyte umiejętności, stąd nie warto z niego zrezygnować.

Smoczek dynamiczny to doskonały wybór, gdyż nie wpływa niekorzystnie na proces oddychania oraz połykania śliny. Jest niezastąpiony i uzyskuje zdecydowanie lepsze opinie niż tradycyjny model.

Smoczki dynamiczne idealnie sprawdzą się w trakcie ząbkowania, gdyż w trakcie ssania swędzące dziąsła są masowane. To ogromna ulga i wytchnienie dla każdego członka rodziny, gdyż w okresie wyżynania się zębów dzieci są bardzo marudne, płaczliwe  niezadowolone z życia.

Smoczek dynamiczny można wykorzystać do podawania leków, kiedy maluszek zachoruje albo będzie gorączkował po szczepieniu. Zostają one wyposażone w specjalną komorę, przeznaczą  na lek. Maluszek je bez problemu wysysa. Taki sposób sprawdzi się u dzieci, które plują podawanymi środkami, nie chcą otworzyć buzi czy wyrywają się, co znacznie utrudnia podawanie leków i powrót do zdrowia.

Wybrane smoczki można podpisać do inhalatora i w taki sposób dbać o drogi oddechowe dziecka.