Sposób na grypę i przeziębienie – naturalna witamina C

Sposób na grypę i przeziębienie – naturalna witamina C

1 stycznia, 2021 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Eksperci są zgodni. Naturalna witamina C chroni nas przed przeziębieniem. Niestety, w mediach, pojawiają się także błędne informacje, jakoby witamina miała leczyć grypę lub, że jest lekiem. Prawda jest taka, że stosuję się ją prewencyjnie, aby zapobiec chorobom.

Naturalna witamina C. Co trzeba wiedzieć?

Często określana jest kwasem askorbinowym. Jest to związek, który wykorzystuje się zarówno w kosmetyce jak i w medycynie. Skojarzenia są takie, że wzmacnia odporność organizmu. I to jest niezaprzeczalny fakt oraz spory atut witaminy C. Kolejnym jest hamowanie procesu starzenia się skóry oraz wspomaganie układu krążenia. Mitem jest (o czym wcześniej wspomniałem), że naturalna witamina C jest lekiem na przeziębienie. Niestety wiele osób tak uważa. Najczęściej stosują ją sportowcy. Jest ona dla nich niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Połączenie aktywnego wysiłku fizyczną z witaminą C jest dobrym rozwiązaniem. Stosowanie witaminy zmniejsza ryzyko pojawienia się przeziębienia, jednak nie jest panaceum na grypę lub właśnie przeziębienie.

Witamina C. Fakty i mity

Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że naturalna witamina C posiada funkcje lecznicze, jest bardzo naturalna oraz najzdrowsza. Trzeba uważać na rozmaite chwyty marketingowe. Producenci liczą na zyski. Wobec tego mogą w pewien sposób „ulepszać” opisami witaminę, którą chcą sprzedać w jak największej ilości. Oczywiście, korzystanie z witaminy C jest potrzebne, szczególnie osobom, które prowadzą aktywny tryb życia – często sportowcy. Naukowcy jednak ostrożnie podchodzą do „magicznych” i wyolbrzymionych właściwości leczniczych.

Naturalna witamina C w formie proszku i jej właściwości

Można, z pełnym przekonaniem, stwierdzić, że nie zawiera ona parabenów oraz konserwantów. Sprzyja także usuwaniu różnorakich toksyn oraz pozostałości po lekach syntetycznych. Świetnie sprawdza się w roli przyswajania przez ludzki organizm żelaza. To bardzo ważna informacja. Oprócz tego jest skuteczna w leczeniu astmy oraz alergii. Dlatego alergicy stosują ją bardzo często z dobrym skutkiem. Trzeba także wymienić, że naturalna witamina C świetnie stymuluje pracę wątroby oraz całego systemu immunologicznego. W jaki sposób przyjmować witaminę? Wystarczy połowa lub jedna cała łyżeczka proszku, którą następnie trzeba wymieszać w szklance wody. Można także mieszać z sokiem owocowym lub warzywnym. Korzystać trzeba z niej z samego rana lub w porze południowej – koniecznie po posiłku, nigdy przed.

Teraz już wiesz o wiele więcej na temat naturalnej witaminy C. Poznałeś fakty i mity. Jesteś świadomy jej właściwości leczniczych oraz kto powinien ją stosować.