Wpływ imbiru na stan zdrowia chorego

Wpływ imbiru na stan zdrowia chorego

23 października, 2021 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Imbir wywodzi się z Azji, jednakże w dzisiejszych czasach obecny jest w każdym zakątku świata. Już wiele tysięcy lat temu używano go w medycynie chińskiej oraz ludowej, a do tego korzystano z niego w trakcie przygotowania posiłków. Przekonaj się jak imbir działa na organizm w trakcie zmagania się z grypą.

Imbir – charakterystyka

Korzeń imbiru cieszy się największą popularnością i używa się go świeżego bądź zmielonego. Zarówno jeden, jak i drugi ma inne właściwości oraz specyfikę, a także smak.

Świeży imbir to idealne rozwiązanie w przypadku przeziębień oraz grypy. Wspiera on zmaganie się z dreszczami, gorączką oraz odczuwaniem przenikliwego zimna. Jest to związane z jego właściwościami przeciwzapalnymi. Oprócz tego, należy korzystać z jego zbawiennego działania w przypadku wymiotów oraz biegunki, choroby lokomocyjnej, a także kaszlu, któremu towarzyszy wydzielanie flegmy. Wszelkiego rodzaju zatrucia pokarmowe, niestrawność oraz problemy o charakterze menstruacyjnym także powinny być zwalczane, dzięki imbirowi.

Imbir wykazuje również działanie napotne, dzięki czemu w trakcie zmagania się z grypą człowiek jest w stanie zdecydowanie szybciej wydalić z organizmu niepożądane wirusy bądź infekcję. Dodatkową cechą jest rozgrzewanie oraz wspieranie krążenia krwi, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do herbaty u osób, którym jest cały czas zimna oraz zmagają się z sennością i brakiem energii. Idealnie sprawdza się u ludzi, których ciało ma problemy z rozgrzaniem się, a także te cechujące bladość oraz popękane usta. W związku z tym nie może go zabraknąć w czasie sezonu jesiennego oraz zimowego.

Imbir sprawia, że trawienie spożytego jedzenia przebiega zdecydowanie sprawniej, a do tego przyjęte witaminy oraz minerały lepiej się wchłaniają.

Z kolei imbir w formie suszonej jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wymiotów, zmagania się z zimnymi kończynami, bólu w podbrzuszu, który jest efektem zimna oraz biegunce. Zdecydowanie lepiej jest suszyć korzeń imbiru w zaciszu własnego domu niżeli nabywać gotowe produkty oferowane w marketach, gdyż korzeń poddawany jest działaniu bardzo wysokiej temperatury, co skraca proces jego przygotowania, ale jednocześnie sprawia, że większość zbawiennych właściwości zostaje utracona.

W przypadku grypy warto jest wykonywać kąpiele z dodatkiem suszonego imbiru oraz moczenie stóp. Ich przygotowanie nie jest skomplikowane, gdyż wystarczy dodać sporą ilość imbiru do wody w wannie bądź misce. Oczywisty wydaje się fakt, że temperatura wody powinna być możliwie jak najwyższa, lecz nie można się nią poparzyć.