Zastosuj syrop z malin i pożegnaj się z grypą

Zastosuj syrop z malin i pożegnaj się z grypą

30 października, 2021 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Syrop z malin znajduje się w zaciszu każdej domowej spiżarni. Może być wykonany zarówno z wyhodowanych w przydomowym ogródku owoców, jak również nabyty w sklepie ze zdrową żywnością. Jedno jest pewne, posiada on szereg zbawiennych dla organizmu właściwości, które wspierają walkę z chorobami.

Syrop z malin – właściwości

Syrop z malin posiada wiele właściwości. Od wielu lat występuje on w kuchniach kobiet na całym świecie, które wiedzą, że jeśli nie istnieje taka konieczność należy wystrzegać się korzystania z środków na przeziębienie i grypę dostępnych w aptekach. Znacznie lepiej sprawdzają się domowe sposoby, które powstały dzięki pracy własnych rąk. W składzie soku z malin występuje naturalny kwas salicylowy, co sprawia, że osoba zmagająca się z podwyższoną temperaturą zaczyna się intensywnie pocić, co z kolei przekłada się na redukcję gorączki. Oprócz tego, sok z malin bogaty jest w olejki eteryczne wykazujące działanie antyseptyczne oraz rozgrzewające. Z takim wsparciem zmaganie się z infekcją będzie zdecydowanie ułatwione oraz szybsze.

Jednakże, sok z malin nie powinien być wykorzystywany jedynie w trakcie okresu chorobotwórczego. Warto sięgać po niego na co dzień, gdyż jest bogaty w potężne dawki witamin oraz związków warunkujących lepszą odporność. Mowa chociażby o polifenolach, co oznacza antyoksydanty, które sprawiają, że wolne rodniki nie sieją istnego spustoszenia w ludzkim organizmie. W tym momencie warto dodać, że wolne rodniki odpowiadają za zmaganie się z nowotworami oraz innymi negatywnymi efektami ich działania, mowa chociażby o przedwczesnym pojawieniu się procesów starzenia.

Dlaczego warto?

Sok z malin bogaty jest w potas, magnez oraz wapno. Wpływają one dobrze na serce oraz sprawiają, że ciśnienie tętnicze krwi pozostaje na właściwym poziomie, w związku z tym mówimy o właściwościach zapobiegających miażdżycy. Potas sprawdza się w przypadku dolegliwości nerek oraz wątroby i jest polecany ludziom zmagającym się z niedokrwistością, a to z kolei powiązane jest z występowaniem w nim między innymi żelaza.

Niektórzy mogą być zaskoczeni, ale syrop posiada także właściwości odpowiadające za walkę z nieplanowanymi kilogramami, co jest związane z występowaniem w nim pektyn oraz kwasów organicznych zajmujących się usuwaniem z organizmu ludzkiego toksyn oraz szkodliwych substancji.

Reasumując, syrop z malin posiada wiele pożądanych właściwości, chociażby przeciwbólowe, antybakteryjne, co przynosi ulgę osobom zmagającym się z grypą. Dodatkowo, jest on bogaty w witaminę A, C, K, PP, a także wspomniane powyżej minerały. Warto wprowadzić go jako dodatek do herbaty, kiedy nie czujemy się najlepiej, gdyż wyjdzie nam to tylko na zdrowie.