Najlepsze naturalne sposoby oczyszczania organizmu z toksyn

Najlepsze naturalne sposoby oczyszczania organizmu z toksyn

9 sierpnia, 2023 Wyłączono przez ds_admin

Wiele osób zmaga się z uczuciem przemęczenia, złym samopoczuciem, brakiem energii i innymi dolegliwościami. Bardzo często jest to uwarunkowane wysokim stężeniem toksyn w organizmie. Z tego względu już teraz warto zadbać o naturalne i bardzo skuteczne sposoby oczyszczenia ciała.

W jaki sposób oczyścić organizm ze zgromadzonych toksyn?

Proces usuwania toksyn z organizmu nie należy do skomplikowanych, kluczowe znaczenie odkrywa usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Najlepszym sposobem jest właściwa dieta, w której dominują świeże warzywa i niegazowana woda mineralna. Doskonały efekt przynoszą także ziołowe napary. Kiedy detoks zostanie zakończony, można zauważyć powrót utraconej energii, wszystkie narządy zaczynają funkcjonować właściwie, co pozwala uniknąć nie tylko złego samopoczucia, ale równocześnie zapobiec wielu chorobom i dolegliwością.

Cały proces detoksykacji nie należy do skomplikowanych, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować. 3 dni przed rozpoczęciem detoksu trzeba wykluczyć z diety alkohol, kofeinę, białą mąkę, czerwone mięso, jajka oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

W trakcie oczyszczania organizmu, który trwa 14 dni, trzeba jeść przede wszystkim gotowane warzywa i owoce, pić wyciszany soki owocowe i warzywne. W 4 dniu detoksu do diety dołącza się fermentowane produkty mleczne. 6 dnia należy spożywać również dziki ryż, płatki oraz grube kasze. Po upływie 2 kolejnych dni do diety dodaje się chudy biały ser. 10 dzień detoksu pozwala na spożywanie gotowanych ryb, a 12 dnia dołącza się chude mięso drobiowe. Wszystkie szczegółowe informacje na temat oczyszczania organizmu można przeczytać w książce, jaką wydał Michał Tombak. To specjalista, który zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie diety, zapewnia wiele skutecznych i przydatnych rad, a także radzi, jak postępować po zakończonym detoksie.

Jak wspierać dietę w oczyszczaniu organizmu?

Oczyszczając organizm, bardzo istotne jest właściwe nawodnienie, pozwalające usunąć toksyny nagromadzone w organizmie. Trzeba zadbać o spożywanie minimum 2 l wody dziennie. Po przeprowadzonym procesie można łatwiej odstawić cukier, nabiał, smażone potrawy, kofeinę oraz alkohol. Toksyny są usuwane szybciej, jeżeli człowiek szczotkuje skórę szczotką do ciała przed kąpielą. Szczotkowanie odpowiada za pobudzenie krążenia oraz tkanki limfatycznej. Bardzo istotne jest spokojny i głębokie oddychanie, które przyczynia się do uspokojenia i dotlenienia organów i zapewnia odprężenie, jakże ważne w procesie usuwania toksyn.

Ogromne znaczenie odgrywa także aktywność fizyczna, szczególnie gdy człowiek poci się intensywnie.