Termometr – konieczne wyposażenie domowej apteczki

Termometr – konieczne wyposażenie domowej apteczki

14 września, 2021 Wyłączono przez wszystko o zdrowiu

Grypa oraz przeziębienie dopadają każdego, aby zmagać się z nimi we właściwy sposób należy posiadać odpowiedni sprzęt. Potrzebny jest chociażby termometr, który umożliwia sprawdzenie czy wraz z innymi dolegliwościami pojawił się także stan podgorączkowy, albo gorączka. Jaki termometr wybrać?

Termometry elektroniczne

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że dzisiejsze termometry nie mają nic wspólnego z tymi, które funkcjonowały jeszcze kilka lat temu i zawierały szkodliwą nie tylko dla człowieka, ale także dla środowiska rtęć. Termometry elektroniczne cieszą się największą popularnością. Mierzenie temperatury może odbywać się pod pachą, w ustach oraz odbycie, a także uchu i czole. Mogą z nich korzystać zarówno najmłodsi, jak i dorosłe osoby. Zaletą tego modelu jest szybkość otrzymywania rezultatów, które mogą być widoczne już po paru sekundach, a w najdłuższym przypadku trzeba poczekać na nie 5 minut. Ich cena jest bardzo przystępna, co jednak sprawia, że szybko się zużywają oraz niszczą.

Termometry elektroniczne bezdotykowe

Ten model zalicza się do najmłodszych spośród wszystkich termometrów. Aby zmierzyć temperaturę korzysta się z podczerwieni, niezbędne jest oczywiście także przyłożenie przyrządu do ciała człowieka, jednakże to wydaje się zupełnie oczywiste. Temperatura jest otrzymywana po zbliżeniu urządzenia do czoła bądź jakiejkolwiek innej partii ciała. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy z termometru korzysta więcej niż jedna osoba, gdyż jest to metoda bardzo higieniczna. Są to termometry, które można nabyć zarówno za kilkanaście złotych, jednakże wtedy nie należy się spodziewać długiego użytkowania, jak również za parę setek złotych.  

Termometry w smoczki

To rozwiązanie przeznaczone dla malutkich dzieci, które bardzo dużo się ruszają, co sprawia, że pomiar temperatury przy pomocy elektrycznego modelu jest niemożliwy. Jest to jednak produkt jednorazowy, który po wyczerpaniu baterii musi zostać wyrzucony. Nie jest drogi, stąd cieszy się całkiem sporą popularnością wśród rodziców.

Termometry paskowe

Ich zadaniem jest wyznaczanie średniej temperatury ciała. Pasek musi znaleźć się nad łukiem brwiowym, aby po mniej więcej 15 sekundach oczekiwania uzyskać rezultat. Nie stanowi on dokładnego wyznacznika temperatury, a także wiele osób ma problem z odczytaniem zabarwienia, które służy do określenia wyników. Używa się go głównie do skontrolowania czy człowiek zmaga się z wyższą temperaturą niż normalnie, ale nie można, dzięki niemu odczytać dokładnej temperatury.