Wylecz się z grypy przy pomocy pietruszki

Wylecz się z grypy przy pomocy pietruszki

18 grudnia, 2021 Wyłączono przez ds_admin

Pietruszka to jeden z najzdrowszych produktów, który można znaleźć w swoich ogródku, a jednocześnie tak niedoceniany. Przy jej pomocy można nie tylko zapobiegać różnym chorobom, ale także leczyć przeziębienie i grypę. Dlaczego jest tak cenna?

Zbawienne właściwości pietruszki

Pietruszka jest bardzo zdrowa i to stwierdzenie dotyczy zarówno korzenia, jak i natki. Przede wszystkim wykorzystuje się je go przygotowywania zup oraz sałatek, jednakże bardziej ze względu na przyjęte tradycje i przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie niż w związku ze znajomością cennych właściwości. Najbardziej istotna cecha warzywa to wzmacnianie odporności organizmu, co przydaje się nie tylko w trakcie sezonu grypowego, ale przede wszystkim stanowi ważną cechę w trakcie panującej epidemii. Ta cecha jest ściśle związana z występowaniem sporych ilości witaminy C, które zdecydowanie przewyższają porcje, które można znaleźć chociażby w cytrusach. 100 gram świeżej i pięknie pachnącej natki pietruszki ma w sobie aż 269 mg kwasu askorbinowego. Naukowcy odkryli, że każdego dnia kobiety powinny dostarczyć 60 mg kwasy, a mężczyźni 70 mg, dlatego pietruszka bez problemu radzi sobie z tymi limitami. Cenna witamina C sprawia także, że organizm bez większych problemów przyswaja żelazo znajdujące się w pożywieniu. Ta cecha sprawia, że oddalamy od siebie widmo zmagania się nie tylko z przeziębieniem, ale również anemią. Jak wiadomo obie choroby często przeplatają się i idą w parze, dzięki czemu niewielka doniczka pietruszki postawiona na oknie w kuchni i regularne sięganie po nią jako dodatek do zup czy sałatek przyniesie wymierne korzyści.

W pietruszce znajduje się sporo chlorofilu, żelaza oraz prowitaminy A. W związku z czym warto znaleźć sposoby, aby spożywać ją codziennie. Doskonałym rozwiązaniem jest przygotowywanie koktajlu. Może składać się on zarówno z warzyw, jak i owoców, no i oczywiście nie można zapomnieć o cennej natce, która doskonale wpływa na wygląd oraz samopoczucie. Dobry shake to bomba witaminowa, która oprócz tego, że syci to umożliwia zachowanie właściwych proporcji sylwetki i zmniejsza ryzyko pojawiania się napadów głodu. Kiedy spożywa się pietruszkę każdego dnia, zdecydowanie zmniejsza się szansa wystąpienia przeziębienia i grypy nawet w trakcie sezonu, kiedy z każdej strony otaczają nas zarazki, bakterie i wirusy.